Особливості реєстрації ТОВ

Розпочинаючи підприємницьку діяльність, важливо правильно обрати форму державної реєстрації. Якщо у Вашому випадку, це – ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), то Вам стане у нагоді наша стаття. Сьогодні поговоримо про те, як зареєструвати ТОВ просто та без зайвого клопоту.
Для початку – порада для підприємців, які не хочуть витрачати власний час на «паперові» нюанси. У Львові та інших українських містах можна замовити послугу «реєстрація ТОВ під ключ» (https://mcg-lv.com/reyestratsiya-tov/). Справою займуться спеціалісти, а Ви зможете бути впевненими у результаті.
Якщо ж Ви бажаєте зареєструватися без сторонньої допомоги, слід пам’ятати, що реєстрація ТОВ – дещо складніша справа, ніж реєстрація ФОП. Процедура складається з таких етапів, як:
-
Вибір назви для товариства з обмеженою відповідальністю. Важливо: обрана Вами назва має бути вільною. В інакшому випадку, підприємство просто не зареєструють.
-
Визначитися з місцем знаходження ТОВ. Місцезнаходження товариства – це місце, де фактично проводиться його діяльність, або розташований керівний орган.
-
Обрати коди КВЕД – види діяльності Вашого підприємства. Щоб не помилитися з вибором, Ви можете скористатися консультацією бухгалтера або юриста.
-
Окреслити розмір статутного капіталу та визначити засновників ТОВ. Пам’ятайте: статутний капітал може формуватися, згідно умов чинного українського законодавства, не лише грошовими коштами, а й рухомим/нерухомим майном.
-
Обрати систему оподаткування, яка буде оптимальною у конкретному випадку.
Після цього, Вам необхідно подати заяву про державну реєстрацію ТОВ держреєстратору.
Які документи подаються разом із заявою?
Окрім заяви про державну реєстрацію, Вам необхідно долучити копії паспорта та ідентифікаційного коду засновників та директора ТОВ, рішення про створення товариства, статут (якщо не використовується модельний), документ, який засвідчує внесення реєстраційного внеску, наказ про призначення директора. Особливості заповнення документів для реєстрації можуть відрізнятися залежно від регіону України.
Зверніть увагу: Ви подаєте документи лише державному реєстратору. Самостійно звертатися в інші органи статистики, Фіскальну службу чи Пенсійний фонд не потрібно. Після процедури держреєстрації, реєстратор самостійно передає необхідні відомості у вищезгадані інстанції.
Як довго чекати на реєстрацію? Якщо документи подано коректно та немає підстав для відмови у створенні ТОВ, процедура займає 1-2 робочих дні.
Бажаємо успіху!