понедельник, 22 июля 2024

Реінтеграція українців додому - як це зробити розказали в соціальному проєкті "Вдома" гурт ТНМК

Український хіп-хоп гурт ТНМК презентує пісню «Вдома» та анімаційний кліп на неї.

ТНМК та фільммейкер Сашко Даниленко випускають вже третє спільне анімаційне відео — цього разу не про супергероїв або історичні постаті, а про українців, які прагнуть повернутися домів.

Кліп вже доступний на YouTube https://www.youtube.com/watch?v=UAONhTRvfVM

Олександр Фоззі Сидоренко: “Ідея цього треку зʼявилась весною 2022 року, коли учасники гурту були розкидані по різних країнах і містах. Тоді я накидав перші строфи про те, якби було б здорово просто знову зібратися разом - тоді хтось був в ТРО, хтось у війську, хтось за кордоном.  Далі, десь пізньої осені, нам запропонували написати проєкт для  ґранту від УКФ, разом з Сашком Даниленком, з яким ми вже робили багато анімаційних відео ("Гупало Василь", "Історія України за 5 хвилин"). 

Тоді вже йшлося про майбутнє повернення біженців додому - ми вже грали благодійні концерти в Європі й добре розуміли, про що йдеться. Розуміли на власному досвіді.    

Вже 2023 року ми почали роботу: спочатку була ідея-максимум - створити короткометражний музичний анімаційний фільм, а якому на прикладі однієї української родини показати нашу спільну мрію - повернутися та повернути своє. Ми розписали персонажів, підготували сценарій, але згодом зрозуміли, що зможемо вмістити все це в один кліп.   

В травні ми обирали в чаті гурту варіанти приспіву, в одному з них йшлося про суто воєнну історію - про людей, які знову вийдуть з-за куліс, знявши шоломи. Якраз тоді наш гітарист Ярослав Верьовкін був у Бахмуті та його яскрава реакція й підказала - треба обрати саме цей варіант". 

Ми мусимо стати кращою версією самих себе за ту, попередню прошивку, до "повномасштабки". Вивчити нові мови, професії, розвиватись та зростати над собою, вбиваючи українським успіхом хвору російську імперію. І повернутися додому, щоби зробити нашу країну кращою.  

Фільммейкер Сашко Даниленко: “Для мене “Вдома” - це насамперед історія про єдність українців. Ми наче ця родина, де всі хоча й дуже різні, але в скрутну годину можемо зібратись заради спільної мети. 

Вторгнення росії принесло нам величезних проблем, до вирішення яких мають долучитись усі українці. Ворог хоче, щоби ми думали, як вони -  “маленькі люди, від яких нічого не залежить”. 

І ми вже розуміємо, що це - не так. Кожного дня ми бачимо реальні історії обʼєднання і креативного підходу до питань захисту, відбудови та створення нового. 

Цим проєктом я хотів підкреслити що в кожного з нас є суперсила, яку можна направити на перемогу. Це - наші здібності, медійний ресурс, освіта, знання мов чи технологій, підтримка зборів, наполегливість, або просто вільний час. Усьому цьому можна знайти застосування. Навіть якщо ви зараз знаходитесь далеко від України. Сподіваюся що перегляд “Вдома” подарує вам не тільки надію, але й бажання та наснагу працювати на перемогу і віру у свої сили.”

Саундпродюсером пісні "Вдома" став Олег Фагот Михайлюта: “Під час благодійних гастролей Європою ми побачили десятки тисяч українців. І ці площі, повні сумних очей, забути неможливо. 

Ми поставили собі за мету, окрім збору донатів на військо, ще й трохи розрадити наших людей — передати їм привіт з батьківщини, дати можливість відчути себе частиною чогось важливого, міцного. Рідного. Свого. Ми хочемо, щоби українці за кордоном знали: кожен з них - важливий. Кожен з них здатен на великі досягнення. І на кожного з них чекають вдома”.

Над проєктом працювали: 

  • музика — ТНМК
  • продюсування — Олег Фагот Михайлюта
  • текст — Олександр Фоззі Сидоренко
  • режисер — Сашко Даниленко
  • анімація — Ріта Бездітко та Анастасія Титаренко 
  • художниця фонів — Олена Онищук
  • колоринг — Ярка Август
  • менеджмент проєкту — Святослав Румежак, Інна Калініна.

Проєкт ґрантово підтримали в Українському культурному фонді з метою висвітлення стимулу реінтеграції українців вдома.

Читайте также

Получение кредита с плохой кредитной историей

Микрокредит – самый простой на сегодняшний день вариант выдачи займов частным лицам, обладающий простой системой расчета. Особенности такого займа заключаются в том, что он выдается малыми суммами на

Легкий путь к ослепительной улыбке

В современном мире на пути к получению идеально белой и красивой улыбки многие пациенты выбирают наиболее прогрессивные способы. Таким образом, посетители стоматологических клиник в последнее время вс

Получать образование все проще

Не секрет, что от написания курсовой работы для студентов зависит очень многое. Из-за несданной вовремя или же неправильно оформленной курсовой работы учащийся может запросто лишиться своего места в в

Как выбрать аквариум для рыбок

  Аквариум для рыбок – незаменимый атрибут любой комфортной современной квартиры. Для многих современных людей, аквариум является не только небольшим уголком природы, но и предметом интерьер

Кома (2017) Россия

Русское кино взбирается на новые высоты и фантастика – это жанр, в котором молодые российские режиссёры и сценаристы пытаются достичь космических высот. 2016-2017 стали настоящим прорывом для русской

Рекомендации новичкам по доставке грузов из Китая в Украину

Заказам всевозможных грузов из других стран практически всегда сопутствует определенный риск, степень которого зависит от огромного количества факторов. Однако при соблюдении полезных советов и рекоме