вторник, 15 июня 2021

Як удобрювати троянди та фіалки навесні при посадці

Королевою квітів троянду в саду називають не дарма. Чудові ароматні бутони різного розміру та відтінків прикрасять будь-яку присадибну ділянку. Щоб зберегти цю красу, потрібно забезпечити спеціальний догляд. Одне з основних умов – добрива для трояни. Не всі препарати підходять для кущів, потрібно слідувати сезонності, дозуванню та способу використання.

Навіщо троянді потрібно добриво

Вирощування троянд, як і догляд за фіалками потребує внесення навесні добрив, при цьому необхідно врахувати, як окремі компоненти впливають на ріст рослини:

• фосфор відповідає за рясне цвітіння та підвищення захисту від заморозків;

• азот активізує розвиток пагонів та нарощування зелені;

• залізо зміцнює коріння;

• калій підвищує стійкість до вірусних захворювань та грибів.

Рослині потрібні підгодівлі протягом усього вегетаційного періоду. Особливо важливі елементи для розвитку та цвітіння. Садівники можуть відпочити тільки в зимовий період, в решту часу важливо вчасно використовувати добриво для троянд навесні та влітку, спостерігати за станом рослини, коректуючи дозування по необхідності.

Сезонна допомога рослині полягає в наступному:

• навесні, поки не з'явилися бутони, додають азотні підгодовування;

• влітку виконують трикратну обробку, перша – в червні, друга – в липні, третя – в серпні;

• восени рослини готують до зимівлі, при цьому додають калій та фосфор для зміцнення кореневої системи, поліпшення морозостійкості.

Які добрива додають при висадці троянд навесні

Перед посадкою в грунт вносять добрива для саджанців троянд. Одні садівники обробляють весь розарій, інші вважають за краще вносити корисні склади прицільно – в лунки. Будь-який варіант ефективний, але якщо не планується розбивати великий розарій, немає сенсу витрачати підгодівлі на всю ділянку.

Молодим саджанцям потрібен азот, що дає сили для формування пагонів та впевненого зростання. Достатня кількість азоту є в органіці. Крім того, рекомендується вносити деревну золу – вона створює оптимальний pH грунту та захищає від грибка.

Весняна підгодівля троянд мінеральними добривами не обходиться без фосфору. Він потрібен для загального розвитку та формування бутонів. Щоб отримати максимум користі, можна поєднувати органіку з мінеральними добавками. Один з рецептів включає в себе:

• 35 г золи;

• 2 кг перегною;

• 2 ч.л. суперфосфату.

Гній не застосовується, так як спалює ніжні коріння саджанців. Неодмінно потрібна мульча з опалого листя або тирси, щоб утримати вологу та знизити ризик виростання бур'янів.

Готові підгодовування

Вибираючи за назвою підгодовування для троянд при посадці навесні та для подальшої обробки, варто придивитися до наступних препаратів:

1. «Агрікола-Аква». Рідка суміш з NPK та гумату натрію. Склад оптимізовано для всіх різновидів троянд та інших квітучих рослин. Стимулює ріст та цвітіння, позитивно позначається на ароматі та яскравості кольорів.

2. «Родюча лійка». Рідкий склад з мінералами та органікою. Підходить для садових та кімнатних троянд, забезпечує зростання та розвиток, гарне цвітіння та захист від захворювань.

3. «Глорія». Органний склад, що стимулюють буйний ріст, насиченість кольору та аромату. Збільшується період цвітіння та кількість бутонів на кущі.

4. «Покон». Поживний ефективний склад, що включає в себе фосфорну кислоту, азот, окис калію, мідь, цинк, залізо та інші корисні мікроелементи.

5. «Роза». Крім стандартного комплексу NPK, до складу входять корисні мікроелементи.

Перераховані склади вносять чітко по інструкції, дотримуючись дозування та способу обробки.

Читайте также

Ученые нашли лекарство от страха

Ученые знают, как победить страх. Фото: соцсетиУченые готовы навсегда избавить человечество от многочисленных фобий. Люди, которые, к примеру, панически боятся высоты, могут выпить лекарство и забрать

Итоги 7 июня: Открытие саммита G7, взрыв пограничного катера в Мариуполе

Фото: Reuters Лидеры стран "Группы семи" прибыли в немецкий замок Эльмау на саммит G7Корреспондент.net выделяет главные события вчерашнего дня.В Восточной Европе стартовали масштабные военные учения Н

Российский школьник, делая селфи, упал с железнодорожного моста и разбился

Российский школьник разбился, делая селфи. Фото: ТАССРязанский школьник погиб после падения с железнодорожного моста на станции Рыбное. По предварительным данным, минувшей ночью подросток решил сделат

После выездной ничьей "Днепр" остался аутсайдером полуфинала Лиги Европы

"Днепр" остался аутсайдером в борьбе за финал ЛЕ. Фото AFPНесмотря на позитивный результат первого полуфинального матча Лиги Европы против "Наполи", днепропетровский "Днепр" остался аутсайдером против

В Запорожье посреди дня вооруженные грабители "обчистили" ювелирный магазин

Грабителей разыскивают. Фото: dumskaya.netВ Запорожье посреди дня группа молодых людей ограбила ювелирный магазин. Преступники разбили витрину и забрали драгоценности.Как сообщают в пресс-службе облУМ

НБУ снизил ставку рефинансирования

НБУ понизил процентные ставки по активным и пассивным операциям, в частности, "рабочую" ставку рефинансирования по операциям "овернайт" под обеспечение государственными ценными бумагами с 33% до 29% г