Молоко і здоров'я
Соціальні кампанії заохочують пити молоко. На сьогодні молоко досить суперечливе. Одні заохочують, інші настійно проти. Чи корисне молоко? У молоці багато корисних речовин. Завдяки цьому воно використовується для профілактики ішемічної хвороби артерій, атеросклерозу, інфаркту. З іншого боку, насичені кислоти, які містяться в молочному жирі, ускладнюють роботу серця.
Харчові властивості молока
Молоко - це багатство поживних речовин. Молоко містить:
- корисний білок;
- молочний цукор;
- жир;
- мінеральні солі - кальцій, фосфор, калій, натрій, магній;
- вітаміни групи В;
- вітамін А;
- вітамін D;
- вітамін Е;
- вітамін К;
- імуноглобуліни;
- гормони;
- ферменти.
Корисне молоко з ферми ТОВ «Молоко Вітчизни» детоксикує організм і позитивно впливає на процес травлення. Незважаючи на вищезазначені властивості молока, зменшення кількості споживаного молока можна спостерігати з року в рік. Це, серед іншого, що викликає дефіцит кальцію в організмі. Молоко знижує артеріальний тиск, а ненасичені кислоти в молоці запобігають атеросклерозу, ішемічної хвороби та серцевих нападів.
Вплив молока на організм
Думка про те, що людина - єдиний ссавець, який п’є молоко в дорослому віці, стає все більш популярною. Відповідно до цієї теорії, організм людини повинен отримувати молоко лише в грудному віці. Крім того, кожен повинен пити молоко власного виду. Тому людина може пити лише грудне молоко. З цього випливає висновок, що пити коров’яче молоко у дорослому житті просто нефізіологічно.
У молоці є жир, як правило, від 2,7% до 5,5% жиру. Молоко з прилавків магазинів знежирене, тому можна купити молоко з 0%, 0,5%, 1,5%, 2%, 3,2% жиру. Жири, які містяться в молоці, - це насичені жири, холестерин, але також кислоти: лінолева, ліноленова, арахісова (ненасичені жирні кислоти). Насичені жири негативно впливають на роботу серця. Крім того, вони сприяють появі зайвої ваги.
Молоко може викликати непереносимість лактози. У нас від цього страждає майже 20% дітей та 25% дорослих. Люди, які мають непереносимість лактози, після вживання молока можуть страждати від газу, здуття живота, болю в шлунку та діареї. Непереносимість лактози виникає внаслідок зникнення в організмі ферменту, що перетравлює лактозу. Однак регулярне пиття не повинно призводити до цього стану. Сприйнятливість до непереносимості лактози - індивідуальна особливість кожного з нас. У магазинах можна придбати молоко, що містить знижену кількість лактози. Крім того, пам’ятайте, що в кефірі та натуральному йогурті також менше лактози, оскільки вона руйнується процесом бродіння.
Кому вірити?
Ви хочете виключити молоко зі свого раціону чи все ще п'єте? Важливо дотримуватися помірності. Якщо ви любите молоко і не відчуваєте жодних неприємних скарг після його вживання, то помірне вживання не матиме негативних наслідків.