суббота, 19 января 2019

Авіаційна конкуренція маршруткам та електричкам мнения

Хочу звернутися до старшого покоління, яке пам’ятає систему пасажирських перевезень 80-х років минулого століття: як часто ви користувалися послугами цивільної авіації для подорожі, скажімо, у столицю чи навіть до сусідньої області? Питання, звісно, риторичне.

Я в жодному випадку не ностальгую за СРСР. А звертаюся до вас, друзі, з таким питанням, оскільки трапилася світлина з минулого, яка як ніщо, підтверджує необхідність відновлення внутрішнього авіасполучення.

Це світлина, яку зберіг черкаський краєзнавець Борис Юхно. На ній – розклад руху літаків по аеропорту "Черкаси" 1985 року. Себто лише 33 роки тому. Просто подивіться, за якими напрямками літали літаки з одного регіонального аеропорту обласного центру.

А розмова ця до того, що в Україні потрібно якнайшвидше відновлювати роботу регіональних аеропортів. Можливо, навіть, скоріше за все, не в такому обсязі, як це було колись. Адже існує поняття економічної доцільності. Проте той факт, що це необхідно – є беззаперечним. Зробити це можливо, на мою думку, паралельно із створенням в Україні власного лоукостера. Адже це потреба, що назріла вже давно.

Щодо створення українського лоукостеру, то, якщо вірити міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, національна авіакомпанія в сегменті дешевих авіаперевезень SkyUp почне роботу вже у квітні 2018 року. Міжнародні регулярні рейси в 2018 році плануються за напрямками Київ – Барселона, Київ – Дубаї, Київ – Ларнака.

Проте більш за все радує те, що в планах вітчизняного лоукостера – рейси між містами України. Внутрішні регулярні рейси почнуться в кінці травня за напрямками: Київ-Одеса, Харків-Одеса, Львів-Одеса.

Якщо взяти до уваги той факт, що у найближчі 2 – 2,5 роки вітчизняні авіаперевізники, згідно закону, мають поповнити свій парк літаками вітчизняного виробництва – то ця перспектива є дуже гарною.

У Верховній Раді прийнятий закон, що, на мою думку, є одним із основоположних, оскільки відкриває широкий шлях та дає великі можливості для українського авіапрому.

Отже, Верховна Рада прийняла депутатський закон №7280, який передбачає встановити перехідний період для українських авіакомпаній з літаків іноземного виробництва на вітчизняні до 1 січня 2021 року.

Що це означає? А насамперед те, що протягом найстислішого терміну українське літакобудування має забезпечити вітчизняні авіакомпанії літаками українського виробництва.

Повірте, три роки – це не так вже й багато часу. Адже за цей час необхідно не просто збудувати необхідну кількість літаків. До цього треба пройти повний шлях модернізації виробництва, впровадити використання новітніх технологій та ще багато чого. І така можливість є, оскільки "Антонов" має чудові моделі літаків, що здатні задовольнити вимоги щодо авіаперевезень.

Але за три-чотири роки, на моє переконання, ми повинні мати не лише вітчизняні авіакомпанії, що використовують українські сучасні літаки, а й повинні мати відновлену розгалуджену систему регіональних аеропортів. Адже внутрішні рейси вітчизняного лоукостера між містами-мільйонниками, де збереглися аеропорти, звичайно ж, дуже гарна перспектива. Проте нагадаю, що регіональних аеропортів в Україні в кілька разів більше. І саме їх відновлення, згідно постанови уряду, має стати однією зі складових відновлення українських авіаперевезень.

Проте, як завжди, в українській діжці меду є величезна ложка дьогтю. Поряд із чудовими перспективами розвитку вітчизняної авіації та "впровадження" вітчизняного лоукостера, маємо відсутність однієї основної складової. А саме – закону про аеропорти. Так-так, якщо для когось ця інформація є новиною, то повторюю: в Україні досі немає закону про аеропорти, а всі аеропорти функціонують на підзаконних актах.

Але не хотілося б завершувати на дещо негативній "ноті". Тому, підсумовуючи вищесказане, підкреслю, що перспективи розвитку української авіації, що відкрилися останнім часом, є найширшими та найкращими за останні десятиліття.

А на тему закону про аеропорти та що в ньому має бути, – поговоримо наступного разу.

Читайте также

Київські автошляхи повертаються до нормального руху, аеропорти відновлюють рейси

Київські автошляхи повертаються до нормального руху, аеропорти відновлюють рейси. З ночі столиця та передмістя були затягнуті густим туманом. У Гідрометцентрі повідомляють - видимість була не більше

У столиці розпочався фестиваль малої авіації

У столиці розпочався фестиваль малої авіації. Десятки легкомоторних повітряних суден злетілися сьогодні у Жуляни. Серед них більше половини -- вітчизняного виробництва. Україна входить у десятку краї

За кілька років більшість військових літаків будуть безпілотними

За кілька років більшість військових літаків будуть безпілотними. Перевага таких апаратів - відсутність екіпажу, менша ціна і велика функціональність. Сучасні "дрони" уміють шпигувати, коригувати вог

ТСН.19:30 за 2 травня 2015 року - Playlist von ТСН Heute aktualisiert 4:36 Одеса поминає жертв масових заворушень 2 травня минулого року 4:38 Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому головному міліціонеру Одеської області Gesamte Playlist ansehen

Одеса поминає жертв масових заворушень 2 травня минулого року. Тоді на мирну ходу патріотів напали молодики зі зброєю. Перші смерті від куль спровокували масові сутички. Євромайданівці рушили у таб

ТСН.19:30 за 2 травня 2015 року - Playlist von ТСН Gestern aktualisiert 4:36 Одеса поминає жертв масових заворушень 2 травня минулого року 4:38 Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому головному міліціонеру Одеської області Gesamte Playlist ansehe

Одеса поминає жертв масових заворушень 2 травня минулого року. Тоді на мирну ходу патріотів напали молодики зі зброєю. Перші смерті від куль спровокували масові сутички. Євромайданівці рушили у таб

Німеччина надасть Україні півмільярда євро на відновлення Донбасу

Німеччина надасть Україні півмільярда євро на відновлення Донбасу. Гроші підуть на відновлення інфраструктури Донеччини та Луганщини. Про це заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель після